Przekonuj innych szybciej i skuteczniej

Szybko dobieraj właściwe argumenty. Oszczędzaj czas, skracaj spotkania, buduj swój wizerunek 

Spraw, żeby Twoje zdanie i opinie były doceniane

Masz świetny pomysł, ale nikt nie chce Cię słuchać. Znasz rozwiązanie, ale nie jesteś w stanie  do niego przekonać innych. Tłumaczysz, ale nie rozumieją.

Spotkania trwają za długo, bo większość czasu poświęcona jest rzeczom nieistotnym. Kończą się ustaleniem terminu kolejnego spotkania, zamiast decyzjami czy planem działania.

Nie jesteś w stanie przekonać swoich szefów do Twojej opinii. Czasami nawet nie jesteś w stanie przekonać ich, żeby w ogóle Cię wysłuchali.

W Twojej firmie projekty idą jak po grudzie. Ludzie nie chcą współpracować, szukają wymówek, nie podejmują decyzji, często występują konflikty.  

Nawet w życiu prywatnym, w kontaktach towarzyskich czy rodzinnych masz poczucie, że nie chcą lub nie umieją Cię zrozumieć.

A przecież, to co masz do powiedzenia jest ważne, ma znaczenie!

Pamiętasz to poczucie bezsilności? To poczucie braku docenienia? To poczucie straconego czasu? Tę frustrację?

A przecież to dopiero początek. Zaczynasz mieć poczucie, że nikt Cię nie słucha. Że Twoja efektywność jest słaba. Że firma, w której pracujesz nie docenia Cię i marnuje możliwości sprawniejszego działania.

Powoli zamykasz się w sobie, czujesz rezygnację, tracisz uśmiech i optymizm. A to odbija się na Twoim wizerunku. Bez wizerunku natomiast Twoje szanse na awans, na rozwój słabną.

Albo odwrotnie - budzi się w Tobie agresja. Starasz się siłowo uzyskiwać efekty. Przestajesz tłumaczyć, zaczynasz rozkazywać, wymagać, naciskać. Jeśli jesteś szefem - Twój wizerunek cierpi. Stajesz się nadzorcą, a nie liderem. Zabijasz w ludziach optymizm, samodzielne myślenie, kreatywność. Jeśli jesteś podwładnym - zaczynasz mieć opinię osoby konfliktowej, z którą bardzo ciężko się pracuje.

Może czas coś zmienić?

Warsztat Sense-Making stworzyłem właśnie dla tych, którzy chcą coś zmienić. Dla tych, którzy chcą być słyszani, którzy chcą umieć przekonywać. Którzy chcą być skuteczni, budując swój wizerunek i zachowując dobre relacje. 

Warsztat Sense-Making Online

Warszat Sense-Making Online pokazuje krok po kroku jak mówić, żeby inni słuchali. Jak budować strategię działania, jak tworzyć strukturę, jak dobierać argumenty w zależności od tego kto Cię słucha. Jak tworzyć tak zwany "produkt informacyjny". To właśnie produktu informacyjnego, a nie Twojej faktycznej opinii, czy pomysłu Twoi rozmówcy najczęściej "nie kupują". 

Warsztat Sense-Making Online to wiedza, narzędzia i umiejętności

Warsztat Sense-Making Online daje możliwość zdobycia nie tylko nowej wiedzy. Poznasz specjalnie zaprojektowany proces przygotowywania swoich wypowiedzi i dostaniesz narzędzia, które Ci to ułatwią. Indywidualne konsultacje pozwolą rozwiązać Twoje konkretne problemy, aby Warsztat Sense-Making Online miał dla Ciebie jeszcze większą wartość praktyczną.

Zbudujesz większą pewność siebie

Przekonasz samego siebie, że to co mówisz ma sens, że jest istotne. Zwiększy to Twoje szanse na sukces. Wiarygodność najpierw musisz zbudować w sobie.

Precyzyjne zdefiniujesz cele

Precyzyjne zdefiniujesz, o co faktycznie Ci chodzi. Jest to często bardzo trudne. Zastosowanie procesu i narzędzi ułatwi Ci określenie celu, który chcesz osiągnąć.

Zdobędziesz umiejętność doboru właściwych argumentów

Nauczysz się dobierać właściwe argumenty do konkretnego rozmówcy. To jeden z sekretów sukcesu. Nie musisz, a nawet nie możesz powiedzieć wszystkiego co wiesz na dany temat.

Będziesz spójnie i zrozumiale przekazywać to, co chcesz powiedzieć

Nauczysz się budować krótkie, spójne wypowiedzi. To w obecnych czasach konieczność. Czasami na załatwienie sprawy mamy dwa zdania. Trzeba je umieć wykorzystać. Chaos, słowotok rujnują Twój wizerunek i skuteczność.

Skrócisz czasu przygotowania wypowiedzi i prezentacji

Czas jest Twoim najcenniejszym zasobem. Stosując proces i narzędzia skrócisz czas potrzebny na przygotowanie Twoich wypowiedzi. 

Zwiększysz skuteczność i efektywność własnych działań

Będziesz w stanie skuteczniej i szybciej przekonać rozmówców bądź wypracować rozwiązania. To z kolei będzie wzmacniać Twój wizerunek osobisty.

Skrócisz czas spotkań

Wysoka jakość komunikacji i koncentrowanie się na rzeczach istotnych pozwoli Ci skrócić czas spotkań. W spotkaniach on-line jest to szczególnie istotne.

Zmniejszysz liczbę konfliktów

Dobra analiza Twoich rozmówców oraz dobrze skonstruowana wypowiedź zmniejszy ryzyko konfliktów. Znacząca część konfliktów to efekty nieporozumień. 

Od kilkunastu lat Warsztat Sense-Making jest kupowany z jednego powodu - to działa! 

Uczestnicy wybierają Sense-Making ponieważ pomaga im w rozwiązywaniu praktycznych, codziennych problemów. To użyteczne narzędzie do natychmiastowego zastosowania. Zobacz co o nim mówią.

Marek Kuchta

Dyrektor Sprzedaży, koncern chemiczny

Wyzwaniem było pozyskanie ambasadorów zmiany.

Warsztat Sense-Making pozwala łatwiej przejść od porażki do rozważnego wyciągnięcia wniosków jak unikać błędów w przyszłości. Bardziej systematycznie podchodzę do ważkich problemów, wyzwań.

Marta Ciebiada

Compliance Manager, Coloplast Sp. z o.o.

Komunikacja to proces handu wymiennego.

Serdecznie polecam warsztat Sense-Making, ponieważ otwiera oczy i w logiczny sposób daje rozwiązania co i gdzie usprawnić.

Paweł Bieniek

Prezes Zarządu, The Nets Sp. z o.o.

Cyklicznie korzystamy z warsztatów Sense-Making™

Ze względu na ogrom korzyści, jakie dają organizacji warsztaty Sense-Making, stały się one dla nas jednym z kluczowych narzędzi wspomagających rozwój biznesu.

Warsztat Sense-Making Online

Warsztat Sense-Making Online to 87 krótkich, przystępnych wykładów online i zadań połączonych z  

konsultacjami indywidualnymi. Precyzyjnie zaprojektowany proces pozwala efektywnie nabywać umiejętności i szybko stosować je w Twoim życiu.

1

Wprowadzenie do Sense-Making

Poznasz podstawowe założenia dobrej komunikacji. Nauczysz się rozpoznawać, kiedy złe założenia utrudnią Ci osiągnięcie sukcesu.


Dowiesz się także, dlaczego jesteś handlowcem oraz o co prezentacja ma pretensję do korporacji. Zobaczysz, że handlujesz zawsze dwoma produktami (tak tak, cały czas mówię o komunikacji!). Poznasz najczęściej popełniane błędy oraz dowiesz się jakich założeń lepiej nie robić.

2

Koło kompetencji

Poznasz najczęstszy powód konfliktów i nieporozumień. Nauczysz się budować bardziej zrozumiałe komunikaty. Lepiej rozumiesz mechanizmy zmiany zarówno jako jej lider, jak i uczestnik, co pozwoli Ci skuteczniej działać.


Dowiesz się co sprawia, że dobrze znana i czasami zapomniana teoria powinna być rzeczą, o której zawsze trzeba pamiętać. Z jakiego powodu im więcej wiesz na dany temat tym... gorzej. Zobaczysz dlaczego zmiany często się nie udają i jak jedną wypowiedzią można położyć dobry projekt (albo sprawić, że będzie sukcesem). Dowiesz się również, jakie dołki zmiana kopie pod organizacją.

3

Stres

Poznasz mechanizmy stresu i ich wpływ na skuteczność komunikacji. Nauczysz się zasad zachowania w trakcie wypowiedzi. Będziesz potrafił/-a rozpoznać sytuacje stresowe i na nie reagować. Nauczysz się przyjmowania właściwej postawy podczas wypowiedzi, oraz takiego operowania głosem, aby wzmacniać swój wizerunek i zwiększyć szanse na sukces.


W tym module zobaczysz jak stres wpływa nie tylko na naszą komunikację, ale również na efektywność spotkań. Dowiesz się, dlaczego mówiąc warto stać i jak "stać na siedząco". Będziesz wiedzieć, co zrobić z rękoma, czy oczami w trakcie wystąpienia i co zrobić żeby nie zemdleć. Dowiesz się, co to jest "nałóg adrenalinowy", jakie to ma konsekwencje dla komunikacji i jak się przed nałogowcami bronić.

4

Słowa

Poznasz faktyczne znaczenie słów, ich potencjał i konsekwencje ich użycia. Nauczysz się stosować je świadomie, aby Twoje wypowiedzi były właściwie rozumiane.


Bierzemy odpowiedzialność za każde wypowiadane przez nas słowo. I każde ma wpływ na rzeczywistość i ludzi. Czasami jedno słowo potrafi "położyć" bardzo dobrą, przemyślaną wypowiedź. Warto więc zdawać sobie sprawę z prawdziwego znaczenia słów, żeby stosować je świadomie, zwiększając szanse na sukces. O tym właśnie jest ten moduł.

5

Analiza sytuacji i audytorium

Poznasz zasady analizy i pytania jakie musisz sobie postawić, żeby właściwie przygotować się do prezentacji. Nauczysz się dobrze określić sytuację i audytorium, aby mówić w sposób przekonywujący i osiągać swoje cele.


Analiza sytuacji i audytorium to elementy najbardziej niedoceniane w procesie komunikacji i w budowaniu dobrych wypowiedzi. W tym module dowiesz się krok po kroku jak takie analizy zrobić, jakie pytania sobie postawić, jak nie wpaść w pułapkę pozornie prawdziwych odpowiedzi. Dostaniesz narzędzia, aby analizy robić poprawnie, a na ich podstawie ... zrobić to, o czym mówię w kolejnej części.

6

Struktura prezentacji lub wypowiedzi

Poznasz zasady przygotowania dobrego wystąpienia. Nauczysz się właściwie dobierać argumenty i tworzyć mocne przekazy tak, aby ludzie chcieli Cię słuchać i doceniali to, co masz do powiedzenia.


Poznasz proces budowania dobrej struktury wypowiedzi i dostaniesz narzędzia jak to zrobić. Zobaczysz dlaczego 70% czasu przygotowania wypowiedzi zajmuje wymyślenie jednego zdania i po co poświęcać czas na to właśnie zdanie. Dowiesz się jak dobierać argumenty, żeby były one skuteczne i zwiększały prawdopodobieństwo Twojego sukcesu.

7

Konsultacje indywidualne - opracowanie przypadków

Konsultacje indywidualne to spotkanie ze mną on-line live. Omówimy i rozwiążemy Twój przypadek, sprawę do której chcesz się dobrze przygotować. Weźmiemy się z nią za bary, rozłożymy na kawałki wykorzystując całą poznaną wiedzę i narzędzia, a na koniec poskładamy na nowo w taki sposób, żeby szansa na Twój sukces była maksymalna. Nie obiecuję, że będzie lekko. Natomiast obiecuję, że przez całe nasze spotkanie będziesz mieć moją uwagę, wiedzę, doświadczenie i życzliwość.

Bonus

Warsztat Sense-Making to także dodatkowa korzyść

Warsztat Sense-Making Online to nie tylko 87 przystępnych wykładów online i konsultacje indywidualne z Marcinem Józefowiczem. To również możliwość dalszego rozwoju po zakończeniu Warsztatu.

Bonus
E-book ułatwiający korzystanie z wiedzy i narzędzi

Każdy z uczestników Warsztatu Sense-Making Online otrzymuje po przejściu wszystkich mini-wykładów E-book, który ułatwi mu dalszy rozwój.Jest to specjalnie stworzony, dodatkowy materiał, dzięki któremu łatwiej będzie Ci wrócić do niektórych tematów i przypomnieć sobie, dlaczego były istotne.

Marcin Józefowicz

Marcin Józefowicz, to między innymi:
Twórca i właściciel marki Sense-Making™ - systemu zwiększającego skuteczność komunikacji. Trener i moderator z kilkunastoletnim doświadczeniem, Coach ICC. Praktyk z doświadczeniem menadżerskim, członek zarządów i rad nadzorczych. Wieloletni wykładowca akademicki. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Stworzył Sense-Making™ ponieważ żyjemy w erze informacji, globalizacji i mediów. W erze już nie „szumu”, ale wręcz „huku” komunikacyjnego. Musimy umieć coraz sprawniej, precyzyjniej się porozumiewać. Pomyłki kosztują dużo.
Obecnie nie wystarczy być fachowcem w swojej branży. Trzeba wiedzieć jak umiejętnie przekonać innych, że tym fachowcem się jest.
Dobre produkty, pomysły czy wiedza już nie wystarczą. Trzeba jeszcze potrafić je zaprezentować i do nich przekonać.

Marcin Józefowicz - doświadczony trener z wieloletnią praktyką biznesową

Sense-Making to nie tylko warsztat, ale również późniejsze, osobiste wsparcie Marcina Józefowicza w osiąganiu Twoich celów. Zobacz, co o bezpośredniej współpracy z Marcinem mówią jego Klienci

Bożena Stępień

Dyrektor Personalny, Dr Irena Eris

Marcin Józefowicz nie zawiódł nas nigdy.

W przypadku tzw. „projektów niewykonalnych”, Marcin Józefowicz sprawdza się znakomicie. Już dawno przestaliśmy organizować z Marcinem „normalne” szkolenia. Marcin wchodzi do firmy to znaczy, że rzeczywiście mamy temat, mamy potrzeby, mamy spore wyzwanie.

Roksana Adamczyk

HR Manager, Damen Engineering Gdańsk

Marcin Józefowicz jest Trenerem nietuzinkowym.

Bez względu na sytuację, Marcin jest zawsze merytoryczny i profesjonalny. W sekundę wychwytuje sprzeczności i próby ominięcia niewygodnych tematów. Podczas warsztatów stwarza idealne warunki do pracy i podważania status quo.

Darek Knopiński

Head of Mobile, Allegro

Marcin bardzo szybko "łączy kropki".

Proponując zwrotnie rozwiązania, zawsze sprawdza czy dane rozwiązanie będzie dla mnie naturalne, czy je "poczuję", dzięki czemu myśli zaczynają właściwie się układać. Zdecydowanie polecam z nim współpracę, nie tylko w zakresie Sense-Making.

Warsztat Sense-Making Online to kurs premium

w rozsądnej cenie

3600 PLN. Tyle jeszcze niedawno kosztował udział w Warsztacie Sense-Making dla jednej osoby w formacie odpowiadającym obecnemu Pakietowi Pro.


3600 PLN oraz dwa pełne dni z życia uczestnika.


Chcę, żeby Warsztat Sense-Making stał się bardziej dostępny. Żeby jego wartość mogły poznać nie tylko duże firmy i korporacje, ale także firmy mniejsze, start-up'y, czy osoby indywidualne. Chcę żeby tę wiedzę i umiejętności można było poznać w znacznie krótszym czasie i od razu zacząć stosować.


Dlatego zacząłem działać on-line i stworzyłem Warsztat Sense-Making Online.  


Jeżeli jesteś zainteresowany wersją demonstracyjną kursu, skontaktuj się ze mną.

SENSE-MAKING
doradztwo i wsparcie

Dla osób, które przeszły Warsztat Sense-Making
950zł

+ VAT

 • Bezpośredni kontakt z Marcinem Józefowiczem
 • Rozliczenie czasu pracy w cyklach 15-minutowych (nie musisz wykorzystywać od razu całej godziny)
 • Indywidualne wsparcie dla Twojego wyzwania lub problemu biznesowego
 • Elastyczne godziny współpracy dostosowane do Twojego kalendarza

BESTSELLER

Warsztat SENSE-MAKING
Pakiet pro

Wiedza i narzędzia oraz pełne opracowanie przypadku uczestnika1900zł

+ VAT

 • Natychmiastowy start
 • Dostęp do 67 mini-wykładów online i 20 zadań
 • E-book ułatwiający stosowanie wiedzy i narzędzi
 • 60 minut indywidualnych konsultacji online - pełne opracowanie przypadku uczestnika
WARSZTAT SENSE-MAKING
Pakiet Biznes

Wiedza, narzędzia i opracowanie przypadku oraz dodatkowe godziny wsparcia


4750zł

+ VAT

 • Natychmiastowy start
 • Dostęp do 67 mini-wykładów online i 20 zadań
 • E-book ułatwiający stosowanie wiedzy i narzędzi
 • 60 minut indywidualnych konsultacji online - pełne opracowanie przypadku uczestnika
 • 3 x 60 minut wsparcia on-line przy dalszych projektach

Dla klientów indywidualnych 

30 dni gwarancji zwrotu kosztów

Po kilkunastu latach prowadzenia Warsztatów Sense-Making doskonale wiem, jaką mają wartość dla uczestników. Wiem też, jak dużo mogą zmienić w ich życiu zawodowym i prywatnym.


Ponieważ znam wysoką wartość Warsztatu Sense-Making Online, chcę Ci dać gwarancję zadowolenia i bezpieczeństwa zakupu.


Przez 30 dni od  dnia rejestracji możesz poprosić o zwrot wydanych pieniędzy. Nie będę pytał dlaczego, nie będę Cię przekonywał, że warto. Jeśli uczciwie uważasz, że  zawiodłem Twoje oczekiwania - po prostu oddam Ci pieniądze.

Warsztat Sense-Making Online to dobra inwestycja

Korzyści z Sense-Making będziesz  czerpać przez wiele lat zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Zobacz co sądzą o tym dotychczasowi Klienci

Szymon Stępczak

Wiceprezes Zarządu, Atende S.A.

Wzięliśmy na warsztat „komunikację”.

Zrozumienie stanu kompetencji odbiorcy/odbiorców mojego przekazu jego/ich nastawienia i oczekiwań, świadomość celu komunikatu jaki chcę przekazać oraz odpowiedniej/wystarczającej ilości odpowiednio dobranych przekazów i przemyślanych argumentów, pozwala zbudować wehikuł, którego zastosowanie istotnie zwiększy szansę na oczekiwaną skuteczność przekazu.

Adela Szemczak

Manager, Mazda Motor Poland

Sense-Making zmienia postrzeganie komunikacji.

Po dwóch dniach warsztatów sytuacja biznesowa, którą masz rozpracowaną na wszystkie możliwe sposoby, okazuje się mieć zupełnie inne oblicze, a Twój dotychczasowy plan na komunikację został słusznie wywrócony do góry nogami? Po warsztatach Sense-Making podejście do budowania komunikacji już nigdy (na szczęście) nie jest takie samo.

Tomasz Kozdryk

Partner, Honesty Group

Metoda działa na każdym poziomie.

Efekt kilkunastogodzinnego warsztatu - krótka, jasna, przejrzysta prezentacja dała nam kontrakt, o który staraliśmy się bezskutecznie od kilku lat. Komentarz klienta, bezcenny: „...wreszcie mówicie do mnie moim językiem!”.

Firmy, które skorzystały z Warsztatu Sense-Making

Warsztat Sense-Making jest od lat kupowany przez wiele firm i organizacji. Korzystają z niego pracownicy i menadżerowie między innymi firm technologicznych, farmaceutycznych, chemicznych, energetycznych, projektowych, produkcyjnych czy z sektora bankowości. Duża grupa tak różnorodnych klientów biznesowych pokazuje uniwersalność i wartość Warsztatu Sense-Making.

AEGON

Aivena

Alior Bank

Allegro.pl

Amazon Web Services

Anwil

Atende

Atlas Copco Polska

Aviva

Bank BGŻ

Bank Gospodarstwa Krajowego

Bank Millennium

Bioton

BNP Paribas Bank Polska

BNP Paribas Leasing Solutions

Bolarus

Booksy

Coloplast

Connectis

Damco Polska

DAMEN Engineering Gdansk

De Lage Landen Leasing Polska

DELL Polska

EDP Energia Polska

ENUE

Ergo Hestia

Essel Propack Polska

Forfarm

Gdański Uniwersytet Medyczny

Glenmark Pharmaceuticals

Grupa Kapitałowa ENEA

Grupa Kapitałowa ENERGA

Grupa Kapitałowa K2

H+H

IQ Marketing Poland

Impel

Intel Polska

Internet Group

Kerakoll Polska

Lingaro

LW Bogdanka

Mazda Motor Poland

Media Group

Merck

Microsoft

Modivo

MONDI Group

MOWI Poland

Nationale Nederlanden

Netia

Nexus Polska

Omya

ONTEX

Payback

Pelion

Polska Grupa Farmaceutyczna

Preston

Procardia Medical

Proud Group

PTPiREE

PwC Polska

PZU

PZU Życie

P4

RADPOL

Recordati Polska

Roche Polska

Santander Bank Polska

Skanska

Sonoco Poland Packaging Services

Sygma Bank

SymPhar

The Nets

T-Systems

UPC Polska Sp. z o.o.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Vision Express

Wirtualna Polska

Wurth Polska

Najczęściej Zadawane Pytania

Czy Sense-Making ma sens jeśli nie zna go cała organizacja?

Czy po Warsztacie będę już umieć radzić sobie w każdej sytuacji?

Czy Sense-Making uczy manipulacji?

Czy Sense-Making to wiedza przydatna tylko w działalności zawodowej?

Czy jeśli mój rozmówca też zna Sense-Making nie utrudni to rozmowy?

Jak Sense-Making ma się do story-telling?

Miło mi będzie Cię gościć

Prowadzę Warsztaty Sense-Making ponad 15 lat. Widzę, jaką wartość ta wiedza i umiejętności dają uczestnikom. Zarówno w sferze zawodowej, jak i w relacjach prywatnych. Z wieloma uczestnikami współpracuję wiele lat, towarzysząc im w rozwoju zawodowym. Świadomość, że daję ludziom użyteczną wiedzę i umiejętności, że przyczyniam się do zmian daje mi ogromną radość i poczucie dumy.

Będzie mi miło jeśli dołączysz do grona "sensemakingowców".


Zapraszam,

Marcin Józefowicz

Success message!
Warning message!
Error message!